Niemieckie Firmy

Blog

Eksport do Niemiec

0
Eksport do Niemiec

Sprzedaż do Niemiec opłaca się.

Biznes sprawdzony od wieków. Najstarszym i chyba najbardziej znanym, sprawdzonym i rozpowszechnionym na świecie sposobem na udany biznes jest wymiana towarów i usług, czyli handel. Pierwsze miasta powstawały właśnie tam, gdzie była możliwość wytwarzania lub transportowania różnorakich dóbr. Szlaki handlowe wytyczały rozwój miast i umożliwiały ludziom bogacenie się. Historycy twierdzą, że główne arterie dzisiejszych metropolii, to nic innego, jak stare drogi, którymi transportowano towary. Gospodarka i ekonomia rozwijała się tam gdzie było czym handlować. Niegdyś kupcy, a dziś handlowcy stanowią najbogatszą część społeczeństw. Ale biznes kupiecki przynosi oczekiwane zyski tylko wtedy, gdy wie się czym, z kim i na jakich zasadach handlować. Swoje produkty można sprzedawać w kraju lub wysyłać je za granicę, a najlepiej łączyć jedno z drugim. Polskim handlowcom opłaca się wysyłanie rodzimych usługi i towarów do Niemiec. Opłaca się, ponieważ Niemcy cenią jakość, atrakcyjne ceny i unikatowość produktów oferowanych przez wiele polskich branż. Oto kilka przykładów. (more…)

August 1, 2013 |

Import z Niemiec

0
Import z Niemiec

Zakup usług i towarów z Niemiec opłaca się.

Kiedy import się opłaca? Gospodarka i ekonomia każdego kraju opiera się przede wszystkim na handlu. Handluje się towarami i usługami. Towary i usługi sprzedaje się w kraju lub nabywa i sprzedaje poza nim. Eksport i import współistnieją tu obok siebie. Import opłaca się wtedy jeśli surowce, artykuły przemysłowe, żywność lub urządzenia sprowadzane z zagranicy przewyższają pod jakimś względem rodzimą produkcję. Względów takich może być wiele. Import z Niemiec i nie tylko to dobry biznes jeśli transport określonych towarów jest tańszy niż uruchomienie linii produkcyjnej w kraju, a sprowadzane towary mają zadowalającą jakość i atrakcyjną cenę. Handel z Niemcami w formie nabywania od nich różnych rzeczy jest opłacalny, jeśli rzeczy te są unikalne i trudno jest je wyprodukować na miejscu.  (more…)

August 1, 2013 |

Niemieckie samochody: marki i producenci

0
niemieckie samochody

Jeżeli samochód, to tylko niemiecki.

Niezawodność niemieckich aut znana jest od dziesięcioleci, z tego też powodu samochody produkowane u naszych zachodnich sąsiadów cieszą się sporym powodzeniem na całym świecie. Marki takie jak BMW, Mercedes, Volkswagen czy Opel doskonale znane są fanom motoryzacji w każdym zakątku kuli ziemskiej. Cechuje je przede wszystkim długowieczność, odporność na korozję oraz wygoda i estetyka wykonania. Niemcy, podobnie zresztą jak Japończycy, dużą wagę przywiązują również do sylwetki produkowanych modeli. Niemieckie samochody kojarzone są głównie z elegancją i wysokiej klasy wykończeniem wnętrz nawet w nieco tańszych modelach. Obojętnie czy mowa o autach osobowych, sportowych, dostawczych lub ciężarowych. Wszystkie mają jedną cechę wspólną – są po prostu wyjątkowe. (more…)

March 22, 2013 |

Niemieckie słodycze: niezwykła rozkosz dla podniebienia

0
niemieckie ciasto

Niemiecka kraina słodkości.

Niemieckie wyroby cukiernicze są znane i cenione na całym świecie. Bardzo popularnymi ciastami są Schwarzwälder Kirschtorte, Stollen i Lebkuchen. Równie znane są ciasteczka z rodzynkami nasączone brandy, Pflaumenkuchen, czyli ciasto ze śliwkami, wypieki z migdałami oraz kawą, słodkie kandyzowane ziemniaki, a także różnorodne lody. Tradycyjna popołudniowa przerwa w pracy nie może obyć się bez kawy i ciasta. Ten zwyczajowy podwieczorek mam miejsce około godziny szesnastej. Jest to czas, w którym Niemcy nie odmawiają sobie przyjemności płynącej ze spożywania słodyczy i wybierają ulubione smaki spośród wielu dostępnych słodkości. (more…)

February 28, 2013 |

Niemieckie artykuły spożywcze: to warto spróbować!

0
Niemieckie artykuły spożywcze

Niemiecka kuchnia jest pełna smacznych produktów wysokiej jakości.

Niemcy to kraj słynny nie tylko dzięki motoryzacyjnym gigantom, lecz także ze względu na wspaniałe regionalne produkty spożywcze. Nabiał, wędliny oraz alkohole to bez wątpienia duma niemieckiego przemysłu spożywczego. Korzystny klimat a także żyzne i płodne ziemie, pozwalają na wytworzenie produktów mleczarskich i mięsnych najwyższej jakości. Obfite dostawy żywności pociągają za sobą konieczność jej odpowiedniego przechowywania. Ze względu na to w Niemczech rozwinęła się tradycja wędzenia, marynowania czy solenia produktów, aby zachować ich świeżość na dłużej. (more…)

February 28, 2013 |

Niemieckie hipermarkety i supermarkety: aktualne gazetki

0
zakupy w Niemczech

Ułatwiamy zakupy w Niemczech.

Poniżej przedstawiamy aktualne gazetki niemieckich sieci handlowych. Sklepy są podzielone na hipermarkety i supermarkety, sklepy budowlane oraz markety elektroniki.

UWAGA! Aktualne gazetki i promocje znajdziesz w naszym nowym serwisie poświęconym zakupom w Niemczech. Gdy klikniesz na podkreślony odnośnik, otworzy się serwis Zakupy w Niemczech. Tam możesz wybrać rodzaj sklepu, np. drogeria czy supermarket, a następnie wybrać sieć handlową.

(more…)

February 26, 2013 |

Niemiecka chemia – czy warto kupować niemieckie proszki do prania, płyny do płukania i inne środki chemiczne?

0

Niemiecka jakość – oryginalna.

Przy wyborze chemii do domu zwraca się uwagę przede wszystkim na cenę produktu. Dla wielu ludzi polski proszek do prania niczym się nie różni od niemieckiego, nie widzą więc sensu w jego kupowaniu. Czy na pewno słusznie?  (more…)

November 19, 2012 |

Niemieckie firmy – czy warto nawiązać współpracę?

0

Eksport do Niemiec się bardzo opłaca.

1 maja 2011 roku rynek niemiecki został otwarty dla pracowników z Polski. Wielu ludzi skupiło się wyłącznie na tym, w tym upatruje ogromną szansę dla Polski. Zupełnie zdają się nie dostrzegać tego, że firmy polskie mogą współpracować z niemieckimi firmami i z tego czerpać ogromne korzyści i dzięki tej współpracy się rozwijać. (more…)

November 17, 2012 |

Banki w Niemczech – rachunki osobiste i firmowe, kredyty dla rozpoczynających działalność gospodarczą

0

Polski przedsiębiorca planujący rozpocząć działalność gospodarczą w Niemczech, zapewne zainteresuje się ofertą niemieckich banków. Konto bankowe, pożyczki i możliwości inwestycyjne są podstawowymi produktami, których poszukują klienci. Dlatego dodaliśmy do naszego katalogu trzy niemieckie banki: Allianz Bank, Deutsche Bank, BW-Bank. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą.

November 17, 2012 |

Niemiecki producent i dystrybutor półprzewodników, elektroniki

0

W Niemczech funkcjonuje dobrze rozwinięty przemysł elektroniczny. Jest tam wielu producentów urządzeń elektronicznych – dobrze znanych w Polsce. W Niemczech działają również wytwórcy elektronicznych komponentów, półprzewodników. Jednym z nich jest niemiecka firma ABB, którą właśnie dodaliśmy do katalogu. Warto jednak przyjrzeć się również dystrybutorowi komponentów elektronicznych Schukat, u którego znajdziemy części ponad 200 różnych producentów.

November 13, 2012 |
FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar