Niemieckie Firmy

Niemieckie samochody: marki i producenci

0
niemieckie samochody

Jeżeli samochód, to tylko niemiecki.

Niezawodność niemieckich aut znana jest od dziesięcioleci, z tego też powodu samochody produkowane u naszych zachodnich sąsiadów cieszą się sporym powodzeniem na całym świecie. Marki takie jak BMW, Mercedes, Volkswagen czy Opel doskonale znane są fanom motoryzacji w każdym zakątku kuli ziemskiej. Cechuje je przede wszystkim długowieczność, odporność na korozję oraz wygoda i estetyka wykonania. Niemcy, podobnie zresztą jak Japończycy, dużą wagę przywiązują również do sylwetki produkowanych modeli. Niemieckie samochody kojarzone są głównie z elegancją i wysokiej klasy wykończeniem wnętrz nawet w nieco tańszych modelach. Obojętnie czy mowa o autach osobowych, sportowych, dostawczych lub ciężarowych. Wszystkie mają jedną cechę wspólną – są po prostu wyjątkowe.

niemieckie samochody Mercedes

Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie.

Mercedes-Benz.

Jednym z najpopularniejszych aut produkowanych w Niemczech jest bezsprzecznie Mercedes. Za ogromny sukces marki odpowiedzialnych jest trzech niemieckich inżynierów. Mercedes uznawany jest za jedną z najdroższych a przy okazji najpiękniejszych i najtrwalszych marek świata. W ciągu stu lat wyprodukowano ponad 19 milionów egzemplarzy najróżniejszych modeli Mercedesa. Począwszy od małych, typowo miejskich pojazdów, aż po prawdziwe limuzyny, warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się skąd pomysł na nazwę marki? Otóż nazwa Mercedes powstała na cześć córki jednego z głównych sponsorów. Aby uzmysłowić sobie wielki sukces Mercedesa, warto wspomnieć, że jeszcze niespełna sto lat temu firma wypuszczała na rynek niewiele ponad 100 pojazdów rocznie. Dziś jest to liczba przekraczająca 1 milion,co jest sukcesem wartym odnotowania. Ostatnie lata przyniosły Mercedesowi, a konkretniej korporacji Daimler AG, swoistą fuzję z firmą produkująca popularne samochodowe maleństwa, czyli Smart. Natomiast jednym z najnowszych „dzieci” Mercedesa jest świetnie przyjęty model CLA, który całkiem niedawno miał premierę w naszym kraju.

niemieckie samochody Opel

Przedstawiciel marki Opel: Model o nazwie “Adam”.

Opel.

Niemcy to również mistrzowie w produkcji aut sportowych. Jednym z flagowych modeli jest bezsprzecznie Odświeżony Opel Tigra. Mimo że dwuosobowy, cechuje się wyjątkowo dynamiczną linią nadwozia oraz możliwością jazdy samochodem copue lub kabrioletem. Obserwując drogę, jaką przebyła wspomniana korporacja, nie sposób nie wspomnieć o jej początkach. W 1862 roku przemysłowiec z Niemiec, nazwany nie inaczej jak Adam Opel, założył fabrykę produkującą maszyny do szycia, a od roku 1866 również rowery. Zanim, gdy w 1930 roku zakłady stały się częścią koncernu General Motors, nikt nie przypuszczał, że dzięki trzem synom zmarłego właściciela fabryki maszyn do szycia Opel stanie się jedną z najpopularniejszych marek na świecie, produkujących samochody. Dziś ponad 1,2 mln samochodów rocznie (łącznie z fabrykami w Hiszpanii, Austrii i na Węgrzech), do czego jeszcze doliczyć można blisko 500 tys. Opli produkowanych pod marką Vauxhall w Belgii i Wielkiej Brytanii. Jest to rzeczywiście wynik godny pozazdroszczenia.

niemieckie samochody Volkswagen, Porsche.

Porsche należy do koncernu Volkswagen.

Volkswagen.

Jeśli myślicie, że cały ten zachwyt skupia się tylko i wyłącznie na „osobówkach” i sportówkach”, to jesteście w dużym błędzie. Niemieckie samochody dostawcze to także klasa sama w sobie. Najpopularniejsze to te produkowane przez koncern Volkswagen, znany z solidności i niezawodności swoich modeli. Co ciekawe, te produkowane od 1938 roku auta do dziś sprzedano w zawrotnej liczbie 21 milionów egzemplarzy, co jest rekordem na skalę światową. Warto również wspomnieć, że pod skrzydłami korporacji znajduje się również Scania, Seat oraz Skoda. Pierwszy model auta został zaprojektowany przez F. Porsche (kolejne kultowe, niemieckie auto) i odniósł on niespotykany sukces na rynku motoryzacyjnym.

niemieckie samochody ciężarowe MAN

Nowoczesny samochód ciężarowy firmy MAN.

MAN.

Prawdziwi fani motoryzacji zapewne nie zdziwią się, jeśli do grona doskonałych aut produkowanych w Niemczech zaliczymy również ciężarowy pojazd marki MAN. Pierwsza ciężarówka sygnowana logiem firmy opuściła fabrykę w roku 1915, natomiast 8 lat później firma MAN jako pierwsza wyprodukowała jako pierwsza na świecie silnik diesla z bezpośrednim wtryskiem. Od tamtego czasu należy do światowych liderów w produkcji samochodów ciężarowych oraz silników wysokoprężnych. Prócz tego MAN zajmuje się również produkcją różnego rodzaju urządzeń elektronicznych i przemysłowych, rozpowszechnianych głównie na rynku niemieckim.

niemieckie samochody BMW

Samochody BMW należą do najpopularniejszych na świecie.

BMW, Audi i wiele innych znakomitych marek.

W tym artykule nie sposób przedstawić wszystkie niemieckie firmy samochodowe, a jest ich sporo więcej: popularne w Polsce BMW czy Audi oraz mniej znane: Wiesmann albo Roding. Jednak podsumowując należy stwierdzić, że auta produkowane za naszą zachodnią granicą, uznawane są przez wielu za jedne z najlepszych na świecie pod wieloma względami. Wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązania, komfort i wygoda to tylko część walorów, jakimi mogą poszczycić się niemieckie samochody. Do tego wachlarza zalet należałoby dodać również niezawodność, doskonałą sylwetkę, bez względu na rodzaj i specyfikę auta a przede wszystkim niespotykaną nigdzie więcej zdolność do pozostawania „na czasie”, bez względu na wiek.

Jeśli szukasz dalszych niemieckich firm samochodowych wraz z adresami, zajrzyj do naszego katalogu: kliknij tutaj.


March 22, 2013 |

Leave a Reply

FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar