Niemieckie Firmy

Import z Niemiec

Zakup usług i towarów z Niemiec opłaca się.

Kiedy import się opłaca? Gospodarka i ekonomia każdego kraju opiera się przede wszystkim na handlu. Handluje się towarami i usługami. Towary i usługi sprzedaje się w kraju lub nabywa i sprzedaje poza nim. Eksport i import współistnieją tu obok siebie. Import opłaca się wtedy jeśli surowce, artykuły przemysłowe, żywność lub urządzenia sprowadzane z zagranicy przewyższają pod jakimś względem rodzimą produkcję. Względów takich może być wiele. Import z Niemiec i nie tylko to dobry biznes jeśli transport określonych towarów jest tańszy niż uruchomienie linii produkcyjnej w kraju, a sprowadzane towary mają zadowalającą jakość i atrakcyjną cenę. Handel z Niemcami w formie nabywania od nich różnych rzeczy jest opłacalny, jeśli rzeczy te są unikalne i trudno jest je wyprodukować na miejscu.

Handel maszynami.
Polski przemysł maszynowy posiłkuje się urządzeniami sprowadzanymi z Niemiec. Handlowcy importujący niemieckie maszyny, nie mają problemów ze sprzedażą ich na polskim rynku. Z Niemiec importuje się głównie silniki i produkty inżynierii maszynowej.

niemieckie samochody BMW

Samochody BMW należą do najpopularniejszych na świecie.

Handel samochodami.
Patrząc na to co jeździ po polskich ulicach nie trudno zgadnąć, że import samochodów z Niemiec jest opłacalny. Opłacalność ta dotyczy zarówno pojazdów nowych jak i używanych. Właściciele salonów i komisów samochodowych mogą być zadowoleni i pewni utrzymywania się wysokich wyników importu niemieckich aut. Najlepiej sprzedają się najbardziej znane i sprawdzone od lat, trwałe i solidne samochody z Niemiec.

Biznes na wyrobach z metalu.
Wielu polskim przedsiębiorcom zysk przynosi import z Niemiec wyrobów z metalu. Wyroby takie cieszą się powodzeniem u polskich odbiorców. Z Niemiec do Polski sprowadza się przede wszystkim elementy różnych urządzeń i konstrukcji.

Ekonomia handlu chemią.
Chemia z Niemiec to kolejna branża, na którą nie mogą narzekać ci, którzy postanowili zrobić biznes na importowaniu produktów z zagranicy. Małe, średnie i duże firmy utrzymują się ze sprowadzania tamtejszych produktów chemicznych służących do prania, mycia i sprzątania. Import chemii z Niemiec obejmuje dwie kategorie produktów. Pierwszą z nich są produkty firm, które nie istnieją na polskim rynku, a zatem nie da się ich nabyć inaczej, jak tylko od firm zajmujących się importem. Drugą kategorię owych produktów stanowią te, których odpowiedniki dostępne są na polskim rynku, ale jakość ich jest inna od tych produkowanych na sąsiedni rynek. Oprócz chemii domowej, na polski rynek importuje się sporą ilość niemieckich surowców chemicznych służących do wyrobu różnych artykułów przemysłowych.

Niemieckie słodycze

Po lewej widać kruche ciasteczka Spekulatius, a po prawej typowo niemieckie pierniki z polewą czekoladową lub lukrem.

Żywność z Niemiec.
Polacy cenią sobie niemiecką żywność. Sporym sukcesem wykazują się tu firmy importujące z Niemiec słodycze i wyroby dla dzieci. Te ostatnie znajdują wielu nabywców, ponieważ w wersji niemieckiej mają wyższą jakość. Z Niemiec do Polski sprowadza się też produkty żywnościowe pochodzenia zwierzęcego.

Niemieckie tworzywa sztuczne i tekstylia.
Tworzywa sztuczne i tekstylia zajmują kolejne miejsca na liście najchętniej kupowanych w Polsce niemieckich produktów. Swój biznes można więc oprzeć o jeden z nich. Odbiorcami tworzyw sztucznych są przedsiębiorstwa wytwarzające artykuły przemysłowe. Odbiorcami tekstyliów są właściciele handlowych podmiotów gospodarczych.

Import z Niemiec, a gospodarka.
Sprowadzanie z Niemiec produktów, które są chętnie kupowane w Polsce, to jeden z warunków ciągłego rozwoju gospodarki. Dane statystyczne i opinie ekspertów dotyczące towarów, które Niemcy sprzedają do Polski, wskazują na fakt, że jest ich coraz więcej. Artykuły importowane zza zachodniej granicy dają importerom coraz większe zyski. Zyski te biorą się między innymi stąd, że Niemcy od zawsze kojarzą nam się z porządkiem, ładem i solidnością. Niemieckie znaczy solidne, a to oznacza, że warto sprowadzać niemieckie produkty do Polski. Warto to robić, bo tutejsi mali, średni i duzi odbiorcy cenią sobie jakość tamtejszych towarów. Producentów znajdziemy w serwisie “Niemieckie Firmy“. Oprócz importu warto zainteresować się eksportem do Niemiec.

 

Wypromuj firmę w Niemczech
Wypromuj firmę w Niemczech
Import z Niemiec
Eksportuj do Niemiec


FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar