Niemieckie Firmy

Berlin: ciekawe miejsca gospodarcze i turystyczne

Stolica Niemiec.

Wśród miejsc najchętniej odwiedzanych przez Polaków coraz częściej pojawiają się stolice państw zachodnich, na czele z Berlinem. I to nie tylko z powodu podejmowania tam pracy zarobkowej. Wręcz przeciwnie – coraz częściej Polacy odwiedzają stolicę Niemiec w celach biznesowych i turystycznych. Przed wizytą w tym mieście warto więc dowiedzieć się o najważniejszych miejscach na jego mapie.

Gospodarka miasta: niemieckie firmy i instytucje.

Stolica jest niemalże zawsze gospodarczym centrum kraju. Niemcy również w olbrzymim zakresie czerpią z możliwości, jakie to daje. Wiele przedsiębiorstw z branży finansowej ulokowało tu swoje siedziby. Jednak poza branżą finansową, również i przemysł chętnie lokuje się w samym Berlinie lub jego okolicach. Bardzo dobrym przykładem mogą być chociażby firmy takie jak Simens czy AEG, działające w przemyśle elektronicznym. Jednak również i inne kategorie nie są pozbawione przedstawicieli – w Berlinie produkuje się zarówno środki transportu, maszyny, ale również istnieje też przemysł lekki (odzieżowy). Stolica Niemiec jest też charakterystycznym punktem na mapie miast organizujących najbardziej znaczące na świecie targi i wystawy – podobnie jak nasz Poznań. Najważniejszym ośrodkiem są oczywiście Targi Berlińskie, jednak istnieje mnóstwo tematycznych imprez które przyciągają wystawców i odwiedzających z całego świata. Są to chociażby międzynarodowe targi kolejnictwa InnoTrans czy też Międzynarodowa Giełda Turystyczna. Ale takich ciekawych miejsc spotkań jest wiele, właściwie z każdej branży. Dzięki idealnemu położeniu ze względu na szlaki lądowe (autostrady, koleje), lotniczego i wodnego, Berlin uznawany jest za jedną z najważniejszych metropolii o znaczeniu globalnym.

Atrakcje turystyczne.

Pobyt w Berlinie nie może być pozbawiony co najmniej kilku godzin spędzonych na zwiedzaniu wspaniałych miejsc turystycznych w tym mieście. Pierwszym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia jest oczywiście Reichstag – będący siedzibą niemieckiego Bundestagu. Ponad stuletni budynek jest jednym z najchętniej odwiedzanych. Równie atrakcyjnym i ciekawym miejscem, a jednocześnie symbolem Berlina jest Brama Brandenburska, budowana pod koniec XIX wieku. Co istotne, Brama Brandenburska zaprojektowana została przez architekta pochodzącego z obecnych terenów naszego kraju Carla Gottharda Langhansa, pochodzącego z Kamiennej Góry. W czasie swojego powstania, zaraz po wojnie siedmioletniej, została nazwana Bramą Pokoju. Do tej tradycyjnej nazwy Niemcy zaczęły wracać dopiero po zjednoczeniu, na początku lat dziewięćdziesiątych. Bardzo ciekawym miejscem jest również Gendarmenmarkt – stosunkowo niewielki plac, w okolicach którego turyści odnaleźć mogą między innymi Katedrę Niemiecką i Operę. Niedaleko znajduje się też muzeum terroru (które odwiedzić można bezpłatnie). Nie można zapominać również o bardzo ważnym turystycznie miejscem, jakim jest Plac Poczdamski. Dojechać można do niego metrem, co nie jest ani drogie, ani nie trwa zbyt wiele czasu. Blisko tego miejsca znajduje się również stacja kolejowa. Jednym z najważniejszych elementów tego placu jest Sony Center – kompleks budynków zbudowanych przez międzynarodową korporację. Istniejące już 13 lat miejsce pozwala nie tylko na skorzystanie z oferty hotelowej czy konferencyjnej. Można tam również odwiedzić wysokiej jakości restauracje, znajdują się tam też muzea. Jeśli zaś chodzi o te ostatnie, nie należy też zapominać o Wyspie Muzeów – miejscu znajdującym się w centrum Berlina. Część wyspy została zabudowana wieloma budynkami muzealnymi – począwszy od Muzeum Bodego, poprzez Starą Galerię Narodową, a na Muzeum Pergamońskim Skończywszy. Ale Berlin to nie tylko atrakcje turystyczne – warto pamiętać chociażby o największej w Niemczech dyskotece, która zapewni mocne wrażenia każdemu turyście.
Inne niemieckie miasta:

Ciekawe miejsca Berlin - Panorama
Wypromuj swoją firmę na Niemcy


FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar