Niemieckie Firmy

Drezno: ciekawe miejsca gospodarcze i turystyczne

Stolica Saksonii.

Drezno jest jednym z piękniejszych miast położonym u naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki temu, że położone jest dość blisko granicy z Czechami, dojazd z naszego kraju jest dość prosty. Choć jest to miasto szczególnie polecane ze względów turystycznych, to jednak jest ono siedzibą wielu firm przemysłowych.

Gospodarka miasta.

Drezno nie jest szczególnie znane ze swojego potencjału gospodarczego, choć tak naprawdę jest ono dość mocnym gospodarczo miastem. W Dreźnie dominują trzy główne dziedziny gospodarcze. Pierwszą z nich jest dobrze znana branża elektrotechniczna i samochodowa – przeciętnemu Polakowi miasto będzie się kojarzyło jedynie z nią. Chodzi w tym wypadku o koncern Volkswagen, który posiada tu jedną z najnowocześniejszych fabryk. Jednak nie można zapominać chociażby o fabryce koncernu Siemens czy też firmie zajmującej się produkcją samolotów i części do nich – EADS. Drugą gałęzią gospodarczą miasta jest przemysł farmaceutyczny. Jego historia na terenie Drezna sięga dziewiętnastego wieku, a znanym na całym świecie przedstawicielem jest GlaxoSmithKline. Firma również bardzo dobrze znana w naszym kraju. Szczególnie mocną stroną tego przedsiębiorstwa jest produkcja szczepionek. Trzecia biznesowa noga miasta to przemysł półprzewodników, którego historia sięga końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tamtego czasu w Dreźnie rozwinęło się wiele przedsiębiorstw w tej branży, na czele z przedsiębiorstwami rozwijającymi się wokół koncernu AMD. Ich mocno rozwinięte zaplecze przyciąga do Drezna wiele innych firm, ale również samo miasto stało się dostawcą dla przedsiębiorstw z branży wysokich technologii zarówno w Europie jak i na całym świecie. Co ważne, Drezno położone jest bardzo dobrze z komunikacyjnego punktu widzenia. Istnieje tu bardzo rozbudowana komunikacja kolejowa, samochodowa (wiele autostrad), ale także miasto ma dostęp do międzynarodowego portu lotniczego. Z tego też powodu wiele przedsiębiorstw decyduje się na założenie tu swojego przedstawicielstwa i współpracę z tutejszymi firmami.

Coś dla turysty.

Turystyka w Dreźnie jest bardzo dobrze rozbudowana. Nie tylko z zakresu komunikacji, ale również nie można narzekać na bazę noclegową, która jest na naprawdę wysokim poziomie. Ciekawe miejsca znaleźć tu można niemalże na każdym kroku, nic więc dziwnego, że Drezno uważane jest za jedno z ładniejszych niemieckich miast. Nie można jednak zapomnieć o kosztach – jest ono droższe od Berlina. Wybierając się do Drezna musimy koniecznie odwiedzić Zwinger, czyli zespół architektoniczny z późnego baroku, który znajduje się w samym centrum miasta. Znajduje się tam chociażby Galeria Obrazów Starych Mistrzów, w której znajdują się dzieła najbardziej znanych na świecie twórców – takich jak Rembrandt czy Rubens. Nie można również pominąć Zamku Wettynów w Dreźnie (Residenzschloß), znajdującego się na Starym Mieście. Jego historia sięga ponad 800 lat, kiedy to na obecnym miejscu istniał pierwszy, wtedy jeszcze niewielki zamek. Z czasem był on coraz bardziej rozbudowywany. Niestety w czasie wojny niemal całkowicie spłoną i jego odbudowa trwała bardzo długo. Zwiedzającym został udostępniony dopiero niecałe dziesięć lat temu. W Dreźnie znajduje się również światowej klasy opera – Semper-Oper, która powstała już w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku. Jednak był to pierwszy budynek, który spłoną. Po odbudowie, opera została zniszczona podczas wojny i obecny, trzeci już budynek oddany został do użytku w połowie lat 80. Dla turystów szczególnie ciekawa może być również Dolina Łaby, z licznymi mostami. Jest to przepiękny widok. Nie można również zapominać o barokowej Königsstraße, która jest niezbędnym elementem każdego wyjazdu i należy niewątpliwie do ciekawych miejsc tego pięknego miasta.
Inne niemieckie miasta:

Drezno Zwinger
Wypromuj swoją firmę na Niemcy


FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar