Niemieckie Firmy

Frankfurt: ciekawe miejsca gospodarcze i turystyczne

Niemieckie miasto banków i wieżowców.

Jednym z najważniejszych niemieckich miast jest Frankfurt n. Menem, który jest nie tylko znanym centrum wystawienniczym i istotnym ośrodkiem turystycznym, ale również jednym z najważniejszych centrów finansowych na całym świecie.

Gospodarka miasta: niemieckie firmy i instytucje.

Frankfurt n. Menem jest jednym z najsłynniejszych na całym świecie miast w których znajdują się centrale banków. Można tu wymienić największe z nich, które bardzo dobrze znane są również w naszym kraju. Pierwszym z nich jest Deutsche Bank, znany też u nas pod nazwą „DB”. Ważny jest również Commerzbank – drugi co do wielkości bank w Niemczech, dzięki któremu również i ekonomia w naszym kraju jest budowana dość intensywnie. Commerzbank jest bowiem właścicielem grupy BRE Bank, do której z kolei należy między innymi marka mBank. Do 2009 roku mieściła się tu również siedziba Dresdner Banku, który jednak 4 lata temu został przejęty właśnie przez Commerzbank. Istnienie tak znaczących instytucji finansowych stworzyło oczywiście olbrzymie otoczenie rynkowe tej branży, dzięki czemu Frankfurt n. Menem poszczycić się może o wiele większą ilością mniejszych firm z branży finansowej czy ubezpieczeniowej. Do wyjątkowych i ciekawych miejsc Frankfurtu zalicza się również giełda papierów wartościowych Frankfurter Wertpapierbörse oraz XETRA. Dzięki nim Frankfurt n. Menem jest drugim na świecie miejscem obrotu giełdowego. Poza wieloma firmami z branży finansowej, powstało całe otoczenie przedsiębiorstw z branż powiązanych, ale również i z zupełnie niezwiązanych z bankowością. Frankfurt n. Menem jest bardzo znanym centrum telefonicznej obsługi klientów – istnieje tu wiele tak zwanych call center. Nie można zapominać również o firmach informatycznych, które dostarczają usługi nie tylko bankom, ale również innym przedsiębiorstwom. W mieście znajdują się też firmy z innych branż, takich jak chociażby chemiczna. Nie można zapomnieć również o targach Frankfurter Messe, które organizowane są w tym mieście. Do najważniejszych z nich należą targi muzyczne czy targi książki. Frankfurt n. Menem jest istotnie jednym z najbardziej znanych miast targowych Niemiec. Mieszczą się tu również znaczące instytucje o charakterze krajowym czy ponadpaństwowym – jak Europejski Bank Centralny, Niemiecki Bank Federalny czy strukturalna część Banku Światowego.

Atrakcje turystyczne.

Bardzo mocno rozwinięty we Frankfurcie n. Menem biznes finansowy sprawił, że miasto to nabrało charakteru prawdziwej metropolii finansowej. Z tego też powodu powstało tam ponad dwadzieścia wieżowców o wysokości ponad stu metrów należących niezaprzeczalnie do niezwykle ciekawych miejsc Frankfurtu. Stały się one same w sobie atrakcją turystyczną na dość konserwatywnym pod tym względem kontynencie. Najwyższym z nich jest budynek opisywanego wcześniej banku – Commerzbank Tower mierzy prawie 300 metrów wysokości. Ciekawe miejsca w tym mieście to również Römerberg czy Museumsufer. Römerberg jest niezwykłym placem ratuszowym, który został bardzo mocno zniszczony podczas bombardowań w okresie II Wojny Światowej. Później został odbudowany i obecnie stanowi jedną z większych atrakcji miasta. Turystyka historyczna miasta opiera się jednak w dużej mierze o Museumsufer, czyli o tak zwane Wybrzeże Muzeów. W bliskiej odległości od siebie, po obu stronach rzeki znajduje się kilkanaście muzeów o znaczeniu zarówno państwowym jak i światowym – warto je odwiedzić. Musimy jeszcze wspomnieć port lotniczy Ren-Men, będący jednym z największych w Europie. Sam w sobie jest atrakcją turystyczną, ale dodatkowo umożliwia liczne przesiadki, bowiem lista połączeń z innymi państwami jest bardzo szeroka. Jednak wizyta turystyczna we Frankfurcie n. Menem nie może obyć się bez wizyty na zakupowej ulicy Zeil. To miejsce, którego nie można ominąć, znane jest z niezwykłej oferty handlowej przyciągającej klientów z całego świata.
Inne niemieckie miasta:

Ciekawe miejsca we Frankfurcie nad Menem - panorama
Wypromuj swoją firmę na Niemcy


FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar