Niemieckie Firmy

Hamburg: ciekawe miejsca gospodarcze i turystyczne

Niemieckie miasto portowe.

Drugim największym miastem na terenie Niemiec jest Hamburg. Położony na północy kraju, blisko ujścia Łaby do Morza Północnego ma niezwykle korzystne położenie – z tego też powodu powstał tam olbrzymi port. Jednak Hamburg to miasto nie tylko bardzo dobrze rozwinięte gospodarczo, również i turyści mogą znaleźć tam bardzo wiele ciekawych miejsc.

Gospodarka miasta.

Choć port w Hamburgu położony jest aż 120 kilometrów od Morza Północnego, to jest drugim, największym portem w Europie, a jednocześnie siódmym na świecie. To zdecydowanie największe miejsce przeładunku towarów w tej części Europy i nierzadko Hamburg jest też nazywany „największym polskim portem przeładunkowym” – ponieważ wiele firm z naszego kraju wybiera właśnie Hamburg, zamiast polskich portów. Olbrzymie i ciągle rozbudowywane zdolności przeładunkowe to jednak nie wszystko. Podobnie jak w przypadku wielu innych, dużych miast na terenie Niemiec, ekonomia w dużej mierze opiera się o instytucje finansowe. Ze względów historycznych powstawały tam banki już wiele wieków temu i obecnie swoją siedzibę posiada tam chociażby najstarszy bank na terenie Niemiec – Berenberg Bank, czy też banki takie jak  M.M.Warburg & CO oraz HSH Nordbank. Warto wspomnieć również o tym, że Hamburg jest bardzo istotnym miastem ze względu na bogatą ofertę medialną, właśnie tam tworzoną. W mieście zlokalizowane jest chociażby wydawnictwo Axel Springer AG, bardzo dobrze znane również i na terenie naszego kraju. Wiele innych czasopism opiniotwórczych, zarówno gazet codziennych jak i magazynów również pochodzi z Hamburga – wymienić tu możemy chociażby Der Spiegel czy Die Zeit. Warto jednak wspomnieć o innych możliwościach, jakie daje to miasto. W końcu wybrało je ponad 400 azjatyckich przedsiębiorstw i stworzyły tam swoje placówki lub oddziały. W samym mieście powstała też dzielnica HafenCity, której zadaniem jest przyciąganie nowoczesnych, szybko rozwijających się przedsiębiorstw, często typu Start-up. Hamburg jest też miejscem produkcji wielu elementów nowoczesnych samolotów firmy Airbus, ale produkowane i rozwijane są tu również wysokiej jakości produkty medyczne i biotechnologiczne.

Atrakcje turystyczne.

Zdecydowanie najpopularniejszym miejscem w Hamburgu jest port i to właśnie on najczęściej przyciąga turystów. I choć zarówno z gospodarczego jak i turystycznego punkty widzenia jest to bardzo ciekawe miejsce, to jednak nie można zapominać o innych atrakcjach miasta. Ciekawe miejsca znajdują się też poza nim. Speicherstadt to bardzo ciekawy kompleks magazynów, bezpośrednio połączonych ze sobą a zbudowanych jeszcze w dziewiętnastym wieku. Stanowią prawdziwą atrakcję turystyczną. Co ważne, Speicherstadt znajduje się w pobliżu portu, dzięki czemu wizyty w obu miejscach można powiązać. Warto wyobrazić sobie też powierzchnię, jaką zajmują te magazyny – aktualnie jest to około 63 000 metrów kwadratowych, czyli około 63 hektarów! Spora ich część jest wykorzystywana do dnia dzisiejszego. Część w celach magazynowych, ale również w celach wystawienniczych czy też muzealnych. Turystyka tego miasta to jednak nie tylko port. Kiedyś osobne miasto, a obecnie dzielnica Hamburga, Blankensee to niezwykle urokliwe miejsce, pełne parków i warte odwiedzenia. W Hamburgu warto też odwiedzić dzielnicę St. Pauli, a szczególnie ulicę Reeperbahn. Jest to tak zwana „ulica czerwonych latarni”, pełna klubów nocnych, dyskotek i barów. Z pewnością rozrywkowi turyści powinni odwiedzić to miejsce.
Inne niemieckie miasta:

Ratusz Hamburga - ciekawe miejsce
Wypromuj swoją firmę na Niemcy


FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar