Niemieckie Firmy

Monachium: ciekawe miejsca gospodarcze i turystyczne

Stolica Bawarii.

Jednym z największych miast w Niemczech jest Monachium. Liczy ponad milion trzysta tysięcy mieszkańców i jest zarówno ośrodkiem o istotnym znaczeniu gospodarczym jak też i kulturalnym czy naukowym. Ciekawe miejsca mogą tam zwiedzić zarówno turyści jak i biznesmeni, a ekonomia miasta jest na naprawdę wysokim poziomie.

Gospodarcze zaplecze Monachium.

Monachium jest bardzo znaczącym i ciekawym miejscem gospodarczym naszego zachodniego sąsiada. Niemcy są dumni z ulokowanych tam wielu przedsiębiorstw, które istnieją w wielu bardzo dynamicznych branżach. Podobnie jak Frankfurt nad Menem, Monachium jest siedzibą wielu przedsiębiorstw z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw z tego miasta jest największe na świecie towarzystwo zajmujące się reasekuracją. To firma Munich Re, której kapitał zakładowy to ponad 21 miliardów euro, czyli blisko sto miliardów złotych! Jednak ekonomia tego miasta nie opiera się jedynie na usługach finansowych. Bardzo silnie jest rozwinięty przemysł. Przede wszystkim wymienić należy tu przemysł elektrotechniczny, na czele z dobrze znaną i w naszym kraju firmą Siemens. Monachium jest również bardzo dobrze znane fanom niemieckich samochodów – istnieje tam bowiem fabryka aut marki BMW. Poza reprezentantami tych dwóch bardzo dobrze znanych marek, intensywnie rozwija się przemysł z innych branż. Można tu wymienić przemysł chemiczny, czy optyczny, choć Monachium jest również siedzibą bardzo dużych zakładów z branży browarniczej. Istotnym elementem na styku gospodarki i kultury jest też mocno rozwinięte rzemiosło artystyczne, na czele z wysokiej jakości wyrobami z porcelany. Monachium położone jest również na szlakach komunikacyjnych – w samym mieście i jego okolicach znajduje się wiele stacji kolejowych oraz dróg szybkiego ruchu, dzięki czemu miasto jest dobrze skomunikowane z pozostałą częścią kraju.

Turysta w Monachium.

Odwiedzając Niemcy, warto wybrać się do Monachium które jest bardzo ciekawym miastem. Szczególnie przyciąga ono fanów marki BMW, bowiem w samym mieście znajduje się nie tylko fabryka koncernu, ale również BMW Welt, czyli specyficzne muzeum marki, pozwalające na poznanie nie tylko historii pojazdów stworzonych przez BMW, ale również poznanie wielu nowinek technologicznych. Bardzo ciekawym miejscem na mapie samego miasta jest również Olympiapark München – jest to bardzo bogaty zespół obiektów sportowych, które zostały przygotowane na olimpiadę w 1972 roku. Obiekty te wykorzystywane są do dnia dzisiejszego i dodatkowo stanowią niezwykłą atrakcję turystyczną. Cały teren, wraz z okolicznymi parkami obejmuje powierzchnię ponad 80 hektarów. Jeśli zaś chodzi o ciekawe miejsca, to nie można zapominać o Maximilianstraße. Jest to typowa ulica zakupów, na której znajduje się bardzo duża ilość sklepów. Marki znane z całego świata dostępne są tam w jednym miejscu, przez co Monachium odwiedzane jest nie tylko ze względu na atrakcje turystyczne i gospodarcze, ale również przez turystów zakupowych. Można bowiem zrobić całkiem niezły biznes w okresie promocji. Warto też wybrać się do Monachium w czasie odbywającego się tam Viktualienmarkt – jarmarku wiktuałów. Wtedy to miasto obfituje niesamowitą ilością kulinarnych specjałów, nie tylko z samego regionu, ale wręcz z całego świata. To z pewnością miejsce, w którym powinni pojawić się smakosze. Na koniec warto również wspomnieć o wspaniałych pałacach, które koniecznie trzeba odwiedzić odwiedzając to miasto. Należą do nich pałace: Nymphenburg, Residenz, Schleissheim.
Inne niemieckie miasta:

Ratusz przy Marienplatz w Monachium należy do ciekawych miejsc tego miasta.
Wypromuj swoją firmę na Niemcy


FirmenAusPolen.de created by Exodia Studio. Copyright 2012 Exodia Studio Christian Foerster.
Skip to toolbar